دامپزشکی در  کانادا

بسیاری از دانشجوهای بین الملل که به تحصیل در رشته دامپزشکی علاقه‌مند می باشند، کشور کانادا را برای تحصیل انتخاب می کنند. تحصیل در رشته دامپزشکی در کانادا از بازار کار خوبی برخوردار است.

دانشگاه‌ها یا دانشکده‌های دامپزشکی در کانادا به شرح زیر می باشد:

لازم به ذکر است که از بین این دانشگاه‌ها، سه دانشگاه گوئلف، مونترال و ساسکاچوان به‌عنوان بهترین دانشگاه‌ها و کالج‌های دامپزشکی کانادا برگزیده ‌شده‌اند.

شرایط تحصیل دامپزشکی در کانادا

متقاضیان برای تحصیل در رشته دامپزشکی باید مدرک دیپلم 12 ساله دبیرستان را داشته باشند.همچنین داشتن نمره های عالی در دروس علوم پایه دبیرستان مانند درس شیمی و زیست شناسی برای تحصیل دامپزشکی کانادا الزامی می باشد. مدت زمان مدرک دکترای دامپزشکی کانادا DVM در حدود 6 سال است. دانشجو باید حدود 2 سال از این مدت را در یک دانشگاه معمولی مشغول به  تحصیل دروس مقدماتی باشد. بعد از آن دانشجو باید 4 سال دیگر را مشغول تحصیل دوره دامپزشکی در کالج دامپزشکی باشد.

دانشجویان برای  تحصیل دامپزشکی در کانادا در مقطع فوق لیسانس باید دارای مدرک کارشناسی دامپزشکی با ریزنمره های تحصیلی عالی در دروس علوم پایه باشند. همچنین داشتن مدرک زبان انگلیسی آیلتس 6.5 یا تافل 89 الزامی می باشد. داشتن مقاله های علمی تحقیقی و توصیه نامه های تحصیلی از اساتید مقطع کارشناسی موثر می باشد.

متقاضیان برای تحصیل در این مقطع می بایست مدرک کارشناسی علوم BSc و یا کارشناسی مهندسی BEng یا معادل آن را داشته  باشند. در واقع فارغ التحصیل باید در دوره 4 ساله کارشناسی از دانشگاه های معتبر تحصیل کرده باشد.داشتن معدل سطح B یا در حدود 79% تا 70% نمره در دو سال آخر مقطع کارشناسی برای گرفتن پذیرش دکترا دامپزشکی الزامی می باشد.


هزینه تحصیل دامپزشکی در کانادا

هزینه های تحصیل دامپزشکی در کانادا نسبتا بالا می باشد با اینکه هزینه های تحصیل در کانادا در مقایسه با دیگر کشورهای انگلیسی زبان مثل آمریکا، انگلستان و استرالیا مناسب تر است، ولی به طور کلی هزینه های تحصیل در مقطع کارشناسی دامپزشکی تا 65000 دلار کانادا و مقطع کارشناسی ارشد تا 11000 دلار کانادا می باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *